حجاب از نظر متفکرین.....

ویل دورانت

آنچه بجوییم و نیابیم عزیز و گرانبها می گردد . زیبایی به قدرت میل بستگی دارد ومیل با افناع وارضا ضعیف وبا منع و جلوگیری قوی می گردد.
خودداری از انبساط وامساک در بذل و بخشش بهترین سلاح برای شکار مردان است. اگر اعضای نهایی انسان را در معرض عام تشریح می کردند توجه ما به آن جلب می شد ولی رغبت و قصد به ندرت تحریک می گردد. مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیاست و بی آنکه بداند حس می کند که این خودداری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می دهند.

جودیت میلر

خبرنگار روزنامه نیویورگ تایمز طی مقاله ای با عنون زنان در آغوش اسلام امنیتی تازه می یابند با اشاره به گرایش روز افزون زنان مسلمان به حجاب می نویسد: چه چیزی این بازگشت را میسر ساخته است؟ بازگشتی که به معنای واقعی در آزادیهای شخصی وسیاسی صورت گرفته است؟
پاسخ آن در ارمغانهاست گه اصول گرایان اسلامی به روح و روان جامعه مدرن خاور میانه و به زن ومرد آن تقدیم کرده اند.
پوشش (حجاب) برای زن این امکان را فراهم ساخته که در شهرهای شلوغ بتواند براحتی فعالیت کند واز مزاحمت مردان جوان و نوجوانانی که در جستجوی کار از اطراف و اکناف کشور به پایتخت سرازیر شده اند در امان بماند.
این لباس یک پیام غیر قابل تردید به اطرافیان می فرستد. حجاب می گوید: این زن نجیب است با او کار نداشته باشید وبه

وی اجازه می دهد بدون اینکه مورد آزار جنسی قرار گیرد در اتوبوسهای شلوغ شهر وسار شود.

رئیس انستیتو تعلیم وتربیت آلمان

حضور مجزای دختران و پسران در کلاسهای درس مخصوص در دوره ابتدایی می تواند در یادگیری دختران تاثیر بسزایی داشته باشد. و در پی تحقیقات انستیتو پژوهشی پلانک آلمان میل و رغبت دختران برای یادگیری روش مخصوص علوم ریاضی در کلاسهای مختلط رضایتبخش نیست.
نیویورک – خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از روزنامه لوس آنجلس تایمز می گوید این روزنامه طی مقالاتی می نویسد:
برای پیروان و عمل کنندگان به اصول مذهبی سیک ، یهودیت ، ارتدکس و اسلام، لباس تنها مساله راحتی و ذوق سلیقه

نیست بلکه بیانگر گستردگی عقیده مذهبی آنهاست.
مذاهب خاصی وجود دارند که حد اعلای عفت را پوشش می بینند. اما این موضوع به هیچ وجه نباید به معنای یکنواختی کسل کنندگی وشلختگی تلقی شود. در حال حاضر پیروان این مذاهب قوانین مذهبی خود را با مد درهم می آمیزند.
نویسنده این مقاله ضمن گفتگو با چند نفر از جمله خانم شمیم شیخ که آموزگار است به نقل از او می نویسد:
باید زیباییهای خود را بپوشانیم تا سبب جلب توجه نادرست نشویم . ما نیز مدهای زیادی داریم و آن را در مقابل خانمها و شوهرانمان ارائه می کنیم.

سخن آقای قرائتی درباره حجاب

شما جنس مرغوب را در کادو مى پیچید، روى تلویزیون پارچه مى اندازید، کتاب قیمتى را جلد مى کنید، طلا و جواهرات را ساده در دسترس قرار نمى دهید. بنابر این جلد و حجاب نشانه ارزش است
Exclamation عارف بزرگوار مرحوم شیخ رجبعلی خیاط
در کتاب کیمیای محبت توصیه‌ی زیبا از شیخ رجبعلی خیاط (آن مرد وارسته) آمده است.
ایشان می‌فرمایند:
«چشمت به نامحرم می‌افتد، اگر خوشت نیاید که مریضی!! اما اگر خوشت آمد، فوراً چشمت را ببند و سرت را پایین بینداز و بگو: (خدایا من تو را می‌خواهم، این‌ها چیه، اینها دوست داشتنی نیستند، هر چه که نپاید دلبستگی نشاید...
آتش و سرب گداخته
پدرم (شیخ رجبعلی خیاط) با چشم برزخی چیزهایی میدید که دیگران نمیدیدند.
یکی از دوستان پدرم میگفت:
یک روز با جناب شیخ به جایی میرفتیم، یکدفعه من دیدم جناب شیخ با تعجب و حیرت به زنی که موی بلند و لباس شیکی داشت نگاه میکند!
از ذهنم گذشت که جناب شیخ به ما میگوید چشمتان را از نامحرم برگردانید و حالا خودش اینطور نگاه میکند!
فهمید گفت: تو هم میخواهی ببینی که من چه میبینم؟ ببین!
من نگاه کردم دیدم همینطور از بدن آن زن، مثل سرب گداخته، آتش و سرب مذاب به زمین میریزد و آتش او به کسانی که چشمهایشان به دنبال اوست سرایت میکند. جناب شیخ گفت: این زن راه میرود و روحش یقه مرا گرفته، او راه میرود و مردم را همین طور با خودش به آتش جهنم میبرد.

« نظر خانم ساچیکو موراتا » از ژاپن
وی اهل هوکائیدوی ژاپن است که بعد از خاتمه تحصیلات به دانشکده حقوق دانشگاه چلیا در رشته حقوق قضایی راه یافت و موفق به دریافت مدرک لیسانس شد و بعد از آن ، برای تحقیق در زمینه فقه اسلامی به ویژه فقه جعفری به ایران آمد ودر دانشگاه الهیات و معارف اسلامی به اخذ دکترای الهیات نایل گردید . وی با اینکه با زبان عربی و فارسی آشنایی نداشت ، در اثر جدیت با این دو زبان هم آشنا شد تا توانست دکترای الهیات را کسب نماید .
ایشان بودایی مذهب وهمسرش مسیحی است و احتمالا بعد از انقلاب اسلامی مسلمان شده است . وی در مصاحبه ای به سوالات بسیاری پاسخ داد که ما دو سوال آن را در اینجا می آوریم .
خبرنگار : بنظر شما حجاب یعنی چه ؟ شما محجوبه بود ن خانمها را ترجیح می دهید یا مکشوفه بودن را
« خانم ساچیکو مورآتا : حتما محجوبه بودن را ترجیح می دهم و حد معقول پوشش را می پسندم ، زیرا لطف زن به محجوبه بودن اوست . اصولا طبع هر انسانی طالب کشف تنوع هاست . وقتی زنان به شکل امروزی مکشوفه باشند ، چیزی برای جلب توجه مرد باقی نمی گذارند .
هر چیز با اهمیتی وقتی چندین بار رویاروی قرار گیرد ، اهمیت خود را از دست می دهد و این موضوع در تحکیم روابط زناشویی نقش بسیار مهم و موثری دارد . در مغرب زمین که زنها قیود را گسسته اند و انواع لباسهای کوتا ه و زننده می پوشند ، روابط زنا شویی آنان از کمترین استحکامی برخوردار نیست . »
خبرنگار : وضع زنان ایران در چه پایه ای قابل قیاس با زنان ژاپن است
زنهای ژاپنی در هر موقعیت تحصیلی که باشند کار در خانه را ترجیح می دهند . فرزندانشان راخود تربیت می کنند و برای مردان خود نیز احترام فوق العاده ای قائل هستند . اصولا حفظ و سلامت بزرگتر ها ، یکی از وظایف اخلاقی مردم ژاپن است و این مولود تعلیمات مذهبی است که باز هم در ژاپن از مقام و موقعیت خاص برخوردار است

/ 2 نظر / 23 بازدید
ســردار خـیـبـر

بـســم رب الـشـهـدا و الـصـدیـقـیـن می دونید تو جبهه تعاون کجا بود؟! محلی بود که بچه ها ساک شخصی خودشون رو تحویل می دادند و به جاش یه پلاک می گرفتند و بعد از اینکه می خواستند برن خونشون می رفتند تعاون پلاک رو تحویل می دادند و وسایل شخصیشون رو تحویل می گرفتند می دونید حدود شش هزار ساک هنوز که هنوزه داخل تعاون مونده و این یعنی اینکه هیچ وقت هیچ پلاکی برنگشته تا وسایلش رو تحویل بدن هیچ وقت . . . بــگــــو شـــهــدا شــرمــنـــده ایــــم...

شهید آیت

حجاب تاج عزت و بندگی برای هر مرد و زن است متن ارزشمندی بود سلام[گل]